Ugrás a tartalomhoz Lépj a menübe

50 éves a Noszlopy

2014.10.04

 

Kaposváron a Noszlopy Gáspár Honvéd Nyugállományúak Klubja 2014. október 4-én ünnepelte megalakulásának 50. évfordulóját. Az ünnepségen jelen volt Dr. Benkő Tibor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnőke, Szita Károly, Kaposvár Megyei Jogú Város polgármestere, Vanyur Tibor ezredes, az MH Hadkiegészítő és Központi Nyilvántartó Parancsnokság parancsnoka, Kelemen József nyá. altábornagy a Bajtársi Egyesületek Országos Szövetségének elnöke, Gavlik Péter ezredes az MH 64. Boconádi Szabó József Logisztikai Ezred parancsnoka, Fehér Gábor alezredes a Somogy Megyei Kormányhivatal védelmi iroda vezetője. Az ünnepség az Aradi vértanúkról való megemlékezéssel vette kezdetét. Az Emlékükre állított kopjafa előtt Dr. Sütő Tamás nyá. vezérőrnagy mondott emlékező beszédet, majd a jelenlevő elöljárók koszorúkat helyeztek el. Az 50. évfordulóról és az Idősek világnapjáról a Helyőrségi Művelődési Otthon dísztermében emlékeztünk. Dr. Benkő Tibor vezérezredes, Szita Károly polgármester, Vanyur Tibor ezredes, Kelemen József altábornagy köszöntötte a 120 fővel megjelent tagságot, majd elismeréseket, ajándéktárgyakat adtak át. Egyesületi zászlónkra szalagokat helyeztek. Jelen volt ünnepségünkön Dr. Nagyné Noszlopy Erzsébet, egyesületünk névadójának leszármazottja, aki tiszteletbeli tagunk. Egyesületünk régi és szép hagyományai szerint 27 tagtársunkat köszöntöttük ajándékkal és pezsgős koccintással. Ezzel rendezvényünk hivatalos része véget ért. A továbbiakban ugyanis a szórakozás, következett a Honvéd Művész együttes műsora, a finom vacsora, hajnalig tartó tánc, közben tombola.
 
                                                                                     DINYA MIKLÓS nyá. őrnagy
                                                                                                 Elnökhelyettes
                                                                                              Ünnepség narrátora

 

 

A mappában található képek előnézete 50 éves a Noszlopy Egyesület